World Money Fair Berlin 2016
 Oceń wpis
   

 Szanowni Państwo,

jak co roku nie mogło nas zabraknąć na jednym z najważniejszych i największych wydarzeń numizmatycznych świata w weekend odbyły się targi World Money Fair w Berlinie.

World Money Fair to targi, do których kolekcjonerzy numizmatyki, dystrybutorzy i inwestorzy metali szlachetnych z całego świata przygotowują się przez cały rok. Wydarzenie skupia ponad 330 wystawców, przedstawicieli ponad 60 mennic i banków centralnych oraz ponad 15 000 zwiedzających ze wszystkich kontynentów. Dla nas to czas nieustannych interesujących rozmów oraz poznawania numizmatycznych nowinek. Wykorzystując zdobytą tam wiedzę, w najbliższych miesiącach, zaprezentujemy Państwu nowe monety i medale z różnych zakątków świata.

Niezwykle ciekawy był tegoroczny gość honorowy targów - Korea Południowa. Mieliśmy szansę obejrzeć całą gamę południowokoreańskich monet oraz najbardziej charakterystyczny numizmatem, jakim jest emitowana przez Bank Korei 18-milimetrowa moneta wykonana ze stopu miedzi i aluminium, o nominale 10 Won.

World Money Fair organizowane są od 45 lat. Z każdą edycją przybywa międzynarodowych wystawców. W tym roku targi odbyły się w siedzibie Estrel Convention Center w Berlinie i trwały od 5 do 7 lutego,

pozdrawiam serdecznie z Berlina, 

Adam Zieliński 

Skarbnica Narodowa targi numizmatyczne

Skarbnica Narodowa targi

Skarbnica Narodowa World Money Fair

Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin

 

 

Komentarze (1)
Najcenniejsza moneta świata w... Numizmatyczne szaleństwo Euro 2016

Komentarze

2016-02-17 14:03:31 | 91.192.166.* | Kubaaaa
targi [0]
Berlinskie numizmatyczne targi
pokazały stare niemieckie marki?
bo jestem ciekawy jak sie prezentowały
czy tylko czas zwiedzających marnowały
omineło mnie to wydarzenie
panie Adamie uzyskam przebaczenie? skomentuj