Sukces narodowy
 Oceń wpis

Zakończyły się XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Minęło 16 dni wielkich emocji sportowych, pełnych łez, wzruszeń i radości.  Polscy zawodnicy zdobyli aż 6 medali - w tym cztery złote - co dało nam kibicom ogromną satysfakcję i poczucie dumy z naszych sportowców.

To najlepszy wynik polskich zawodników w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich.  Co prawda polscy sportowcy zdobyli taką samą liczbę medali co na igrzyskach w Vancouver, ale wracają do domu
z 4 złotymi medalami, 1 srebrnym i 1 brązowym. 11. miejsce w klasyfikacji medalowej to ogromny sukces dla polskiego sportu. Nasi olimpijczycy nigdy wcześniej nie osiągnęli tak wysokiej pozycji.

Pierwsze wielkie emocje zafundował nam Kamil Stoch. 9 lutego polski skoczek dokonał rzeczy niemożliwych. To co nie udało się Adamowi Małyszowi, w wielkim stylu wypracował jego zasłużony następca. Skoki narciarskie znów stały się naszą dyscypliną narodową, bo przecież nasz Kamil nie ma sobie równych, zdeklasował wszystkich rywali. To co stało się kilka dni później mogliśmy sobie tylko wymarzyć - Kamil Stoch ponownie wywalczył złoto i tym samym dołączył do elitarnego grona multimedalistów.

Bohaterką nieprawdopodobnej sytuacji stała się Justyna Kowalczyk. Tuż przed startem w igrzyskach okazało się, że nasza zawodniczka uległa poważnej kontuzji. Mimo złamanej stopy zdecydowała się jednak na start. Nikt z nas nie podejrzewał, że Justyna ma jakiekolwiek szanse na medal. Ci którzy wątpili w jej siłę wewnętrzną, technikę i wytrzymałość dostali dowód na to, że ta kobieta wymyka się wszelkim regułom. 13 lutego, kiedy Justyna Kowalczyk zdobyła złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym wśród kibiców zapanowała euforia.

Kolejne emocje to zasługa naszych panczenistów. 15 lutego Zbigniew Bródka zdobył złoto
w łyżwiarstwie szybkim na 1500m. Następny tydzień to znów ogromne osiągnięcia w tej  samej dyscyplinie. Medale wywalczyły obie drużyny.  Paniom gratulujemy srebra, a Panom brązowego medalu. Oba składy pokazały,  że polscy sportowcy potrafią walczyć indywidualnie, a także wypracować wspólny sukces drużynowy.

Dla nas kibiców te kilkanaście dni było prawdziwym świętem. Mimo nie najlepszej (bo wakacyjnej) pogody, polscy sportowcy dali nam 6 powodów do dumy. Mimo tego co się działo wokół, ten czas był dla nas momentem wytchnienia i chcielibyśmy zatrzymać te chwile na dłużej. Wszystkim, dla których Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były czymś więcej niż zwykłym wydarzeniem sportowym, polecam pamiątkę, która pozwoli cieszyć się naszym sukcesem narodowym w każdej chwili - oficjalna srebrna kolekcja monet olimpijskich nigdy nie pozwoli nam zapomnieć o tych niesamowitych Igrzyskach!