Nazistowskie złoto ujrzało światło dzienne
 Oceń wpis
   

Wszystko dzięki amatorowi archeologii, który przypadkowo odnalazł 217 monet z czasów III Rzeszy. Choć ich szacowana wartość to tylko 45 tysięcy euro, takiego znaleziska mógłby pozazdrościć każdy pasjonat numizmatyki.

Znalezione z wykorzystaniem wykrywacza metalu monety znajdowały się zaledwie metr pod ziemią. Nie od razu Florian Bautsch odkrył cały skarb. Pierwsze znalezisko miało miejsce w październiku ubiegłego roku wtedy natrafiono na trop w postaci najpierw jednej, później dziewięciu monet. Po zgłoszeniu tego faktu lokalnym archeologom, rozpoczęły się właściwe prace, w wyniku których odnaleziono kolejne 207 numizmatów.

Znaczącym znaleziskiem było także opakowanie z napisem: "Reichsbank Berlin 244". Wśród monet pamietających czasy hitlerowskie znalazły się numizmaty z oznaczeniem belgijskim, włoskim, francuskim oraz austro-węgierskim. Każda z nich ma 21 mm średnicy, każda waży 6,45 gramów, większość wybito w latach 1850-1910. Najstarsza pochodzi z 1831 roku.

Za ważący łącznie 1,4 kilograma skarb Florian Bautsch otrzymał z urzędu nagrodę w wysokości 2,5 tys. EUR. Odkrywcy gratuluję znaleziska, z kolei więcej o hitlerowskim skarbie można przeczytać tu: http://www.pb.pl/4221935,20346,amator-archeolog-znalazl-czesc-nazistowskiego-zlota

 

Komentarze (0)
Master Coin Conference 2015 Kolejna edycja World Fair of...

Komentarze