Monety EXPO Warsaw
 Oceń wpis
   

Targi Monety Expo Warsaw już za nami. W ciągu zaledwie dwóch dni, 13 i 14 września 2013, w hali Expo XXI w Warszawie miłośnicy numizmatyki i filatelistyki mogli poczuć się jak w raju. Nie mogło tam zabraknąć również Skarbnicy Narodowej - wykorzystujemy każdą okazję do spotkania z prawdziwymi pasjonatami kolekcjonowania.

Na stoisku zaprezentowaliśmy najciekawsze okazy z naszej bogatej oferty. Największe zainteresowanie miłośników nie tylko numizmatów, ale i filatelistów wzbudziła kolekcja monet przedstawiających znaczki pocztowe m.in. najsłynniejszy znaczek świata Błękitny Mauritius. Nie powinno to dziwić, bo jednocześnie odbywały się targi Fila Expo Warsaw 2013 :)

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziły również oficjalne monety olimpijskie wydane z okazji XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Sensację wywołała jednak srebrna 1 kilogramowa 100 rublowa moneta wybita specjalnie z tej okazji przez Mennicę w Sankt Petersburgu.

Z kolei kolekcja "Najważniejszych Światowych Orderów i Odznaczeń" była gratką dla miłośników historii. W jej ramach zostało zebranych 12 najważniejszych i najbardziej znanych orderów na świecie, których ustanowienie wiąże się z punktem zwrotnym w dziejach Świata. Znalazło się również coś dla miłośników przyrody. Kolekcja Cuda przyrody na siedmiu srebrnych monetach-sztabkach wprawiła w zachwyt niejednego kolekcjonera.

Ci, którzy odwiedzili tegoroczne Targi Monety Expo Warsaw, na pewno nie wyszli zawiedzeni. Również dla nas była to niesamowita okazja do wymiany doświadczeń i poznania opinii prawdziwych pasjonatów kolekcjonowania. Mamy nadzieję, że uda się nam spotkać z Wami za rok.

Pozdrawiam ciepło,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Nowe plany emisyjne NBP ZŁOTY JESZCZE BEZPIECZNIEJSZY

Komentarze