World Money Fair Berlin 2016
 Oceń wpis
   

 Szanowni Państwo,

jak co roku nie mogło nas zabraknąć na jednym z najważniejszych i największych wydarzeń numizmatycznych świata w weekend odbyły się targi World Money Fair w Berlinie.

World Money Fair to targi, do których kolekcjonerzy numizmatyki, dystrybutorzy i inwestorzy metali szlachetnych z całego świata przygotowują się przez cały rok. Wydarzenie skupia ponad 330 wystawców, przedstawicieli ponad 60 mennic i banków centralnych oraz ponad 15 000 zwiedzających ze wszystkich kontynentów. Dla nas to czas nieustannych interesujących rozmów oraz poznawania numizmatycznych nowinek. Wykorzystując zdobytą tam wiedzę, w najbliższych miesiącach, zaprezentujemy Państwu nowe monety i medale z różnych zakątków świata.

Niezwykle ciekawy był tegoroczny gość honorowy targów - Korea Południowa. Mieliśmy szansę obejrzeć całą gamę południowokoreańskich monet oraz najbardziej charakterystyczny numizmatem, jakim jest emitowana przez Bank Korei 18-milimetrowa moneta wykonana ze stopu miedzi i aluminium, o nominale 10 Won.

World Money Fair organizowane są od 45 lat. Z każdą edycją przybywa międzynarodowych wystawców. W tym roku targi odbyły się w siedzibie Estrel Convention Center w Berlinie i trwały od 5 do 7 lutego,

pozdrawiam serdecznie z Berlina, 

Adam Zieliński 

Skarbnica Narodowa targi numizmatyczne

Skarbnica Narodowa targi

Skarbnica Narodowa World Money Fair

Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin

 

 

Komentarze (1)
World Money Fair 2012 Berlin
 Oceń wpis
   

Targi w pełni!

Największe w jakich dotychczas uczestniczyłem. Organizatorzy zaanektowali już nawet część lobby hotelowego, aby pomieścić wszystkich wystawców.

Skarbnica Narodowa www.skarbnicanarodowa.pl także obecna na targach, jak co roku.

Zapraszam

Adam Zieliński 

Komentarze (0)