Master Coin Conference 2015
 Oceń wpis
   

Skarbnica Narodowa master coin conferenceW dniach 16-18 czerwca odbyła się w Warszawie druga edycja międzynarodowej konferencji Master Coin Conference 2015. Wzięli w niej udział przedstawiciele światowych mennic, firm dystrybucyjnych i związanych z branżą kolekcjonerską z ponad 20 krajów. Dwudniowe spotkanie dało możliwość wysłuchania wielu ciekawych wystąpień i prezentacji dotyczących nowinek technologicznych, przyszłości mennictwa i kolekcjonerstwa, zapowiedzi nowych kolekcji a także wielu bilateralnych spotkań przedstawicieli mennic i firm dystrybucyjnych. Intencją pomysłodawców jest by MCC wpisała się na stałe do branżowego kalendarza spotkań i targów. Planujemy by odbywała się raz do roku w czerwcu, na przemian w Warszawie i Wiedniu.

Komentarze (0)
Warszawa na dwóch uncjach czystego srebra
 Oceń wpis
   

Odwzorowana z wielką starannością mapa Warszawy wybita na 60 mm monecie z czystego srebra (próba .999) zawitała właśnie do oferty Skarbnicy Narodowej.

Na rewersie monety przedstawiono fragment mojej ulubionej części Warszawy. Możemy prześledzić rozkład ulic Starego Miasta, bulwary wiślane i prowadzący na prawy brzeg Most Śląsko-Dąbrowski. To jednocześnie fragment miasta, który został całkowicie zniszczony podczas II Wojny Światowej, a potem pieczołowicie odbudowany


Na rewersie znalazły się również wyróżnione złotym platerowaniem wizerunki najważniejszych budowli Warszawy Zamek Królewski wraz z Kolumną Zygmunta, a obok niego zarysy charakterystycznych budowli miasta: wieżowca, w którym mieści się hotel Marriott, Teatru Wielkiego, Pałacu Kultury i Nauki, Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela oraz Stadionu Narodowego.

Pikanterii dodaje fakt, że moneta wybita została w prestiżowej szwajcarskiej mennicy PAMP i jest ściśle limitowana do 2000 egzemplarzy na cały świat.

Zobaczcie sami:

http://www.skarbnicanarodowa.pl/nowosci/mapa-warszawy-uwieczniona-w-czystym-srebrze

Pozdrawiam,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Skarb numizmatyczny w Warszawie
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

27.07.2010

W czasie remontu kamienicy na Rynku Starego Miasta w Warszawie znaleziono ponad 1200 cennych monet. Przeleżały w worku 300 lat. Stołeczny Konserwator Zabytków pochwalił się cennym znaleziskiem. Skarb odnaleziono w czasie remontu piwnicy kamienicy pod adresem Rynek Starego Miasta 30 w Warszawie. 

Monety to orty, tynfy i szóstaki koronne z drugiej połowy XVII wieku. 1211 monet zostało zakopane w worku, który ukazał się po zdjęciu większej ilości ziemi.

Pozdrowienia, 

Adam Zieliński

Komentarze (0)