Vancouver 2010 – olimipada na monetach
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

23.02.2010

16.02.2010 w Europejskim Centrum Pieniądza w Bydgoszczy, należącym do Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego, odbyła się spotkanie z okazji trwających Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Vancouver 2010 www.vancouver2010.com

Wygłoszono dwa referaty połączone z pokazem slajdów.
Grzegorz Hinz z Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy omówił wszystkie monety dotyczące tematyki zimowych igrzysk wyemitowane w Polsce.
www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe/2010.html

Drugi referat: Olimpijskie monety Kanady − gospodarza XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich wygłosił Wiesław Kopicki ze Skarbnicy Narodowej.

Prelekcja połączona była z wystawą kanadyjskich monet olimpijskich znajdujących się w ofercie Skarbnicy Narodowej. Sesja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Kierowniczka Działu Numizmatycznego, pani Irena Borowczak dziękując prelegentom wyraziła nadzieję, że współpraca ze Skarbnicą Narodową i NBP w popularyzacji numizmatyki będzie kontynuowana. Wiesław Kopicki zapewnił o tym, że jednym z celów działalności Skarbnicy Narodowej jest poszerzanie wiedzy o monetach, także bydgoskie Muzeum zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie.

Komentarze (0)
‘Petition Crown’ na... Stracił pracę przez monetę