Srebro nowe złoto cz. 2
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

09.03.2011

Witajcie

Cena srebra gwałtownie rośnie w ostatnich dniach.  Zaczyna to przypominać wzrosty cen złota z 2010 r.

Czy oznacza, to że inwestycje w srerbne monety to dobry pomysł? Niekoniecznie - pamiętajcie, że cena srebrnych monet kolekcjonerskich (wersja proof) to nie tylko cena kruszcu z którego moneta jest wykonana. Wiele bardzo ciekawych, srebrnych monet kolekcjonerskich dostępnych jest na stronie Skarbnicy Narodowej http://www.skarbnicanarodowa.pl/srebrne-monety

 Miłego kolekcjonowania,

Pozdrowienia,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Kolekcjoner - monety NBP
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

24.11.2010

Witajcie po chwili przerwy w blogowaniu - targi numizmatyczne w Pekinie.

Uważni czytelnicy dostrzegli ostatnio informację, że system sprzedaży monet kolekcjonerskich NBP KOLEKCJONER odbija się także negatywnie na wynikach nie tylko NBP ale także Mennicy Polskiej, która monety bije. Głównym powodem jest oczywiście popyt o wiele niższy niż zakładano. Wydaje się, że NBP sam sobie strzelił w kolano nadmiernie komplikując system sprzedaży - jest to na pewno rozwiązanie unikalne na skalę światową. Polskie monety kolekcjonerskie cieszyły się kiedyś wielkim powodzeniem w Polsce oraz za granicą. Użyłem tu czasu przeszłego świadomie - cieszyły się powodzeniem…

Środowisko numizmatyczne liczy, że KOLEKCJONER zniknie i powrócimy do dawnego, sprawdzonego systemu rozprowadzania monet kolekcjonerskich.

 Trzymam kciuki,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Będzie mniej monet kolekcjonerskich
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

10.05.2010

Pod takim tytułem ukazała się dzisiaj informacja w ‘Dziennik Gazeta Prawna’.

 Autor zapomina wprawdzie dodać, że nakłady emisyjne o których pisze to typowe nakłady NBP do 2009.
Czyli tytuł artykułu powinien n.p. brzmieć „NBP wraca do przeszłości”. Miejmy nadzieję, iż NBP (www.nbp.pl ) w końcu uporządkuje swój system sprzedaży monet kolekcjonerskich.Wprowadzony od stycznia 2010 system aukcyjny, w połączeniu z wysokimi nakładami monet jest bardzo kontrowersyjny.  
Najwięksi dystrybutorzy monet i medali kolekcjonerskich na ryku polskim, np. Skarbnica Narodowa (www.skrabnicanarodowa.pl ), musiały praktycznie zawiesić swoje bardzo popularne abonamenty monet kolekcjonerskich NBP. Obecny system sprzedaży monet nie gwarantuje pozyskania monet a co za tym idzie, uniemożliwia dosłanie kolekcjonerom kolejnych, emitowanych monet. 

Adam Zieliński

Komentarze (0)