Skarbnica Narodowa na Międzynarodowych Targach Numizmatyczny
 Oceń wpis
   

Między 7-9 listopada uczestniczyłem w Międzynarodowych Targach Numizmatycznych w Pekinie Beijing International Coin Exposition 2015.

Tegoroczne targi w Pekinie były doskonałą okazją, by obejrzeć, a nawet nabyć rozliczne monety oraz medale zarówno niedawno wybite, jak i te z długą historią. To także doskonała okazja dla wielbicieli numizmatyki do dzielenia się zdobytą wiedzą i nowinkami z tej dziedziny. Z tej okazji Chiny wprowadziły nawet do obiegu srebrną monetę kolekcjonerską, która upamiętnia te Targi! Co więcej, kolekcjonerzy na całym świecie z niecierpliwością wyczekują szczegółów związanych z programem numizmatycznym Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. A już za rok, w 2016 r., swoją premierę będzie miała seria koreańskich monet, upamiętniających Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Pyeong Chang w 2018 r.

Międzynarodowe Targi Numizmatyczne odbywają się od 20 lat pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 1995 roku. Z roku na rok targi te przyciągają coraz więcej dystrybutorów i kolekcjonerów numizmatów z całego świata. Można tam spotkać pasjonatów monet oraz medali m.in. z Singapuru, Wielkiej Brytanii, Austrii, Australii, RPA, Hiszpanii, Kanady, Niemiec i z Polski. To numizmatyczne wydarzenie jest organizowane przez China Gold Coin Head Office, China Banknote Printing and Minting Company oraz  China Coins Museum.

Skarbnica Narodowa targi numizmatyczne Pekin

Skarbnica Narodowa Pekin

Skarbnica Narodowa targi Beijing

Skarbnica Narodowa targi Pekin

Komentarze (0)
Kolejna edycja World Fair of... Skarbnica Narodowa e-Gazelą...