Skarbnica Narodowa wspiera Muzeum Narodowe w Warszawie
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

27.07.2011

Witajcie po długiej przerwie wakacyjnej,
Skarbnica Narodowa od 2011 wspiera gabinet numizmatyczny Muzeum Narodowego w Warszawie.
Fundusze przeznaczone będą między innymi na zakup cennych numizmatów wzbogacających ekspozycję Muzeum Narodowego.
Zapraszam serdecznie,
Adam

Komentarze (0)
Podróże po świecie monet
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

05.10.2010

Witajcie,
W tym tygodniu polecam wywiad ze mną
Zapraszam na łamy EuroStylu
Rozmawiamy z redaktorem naczelnym o numizmatyce, o ciekawostkach ze świata monet oraz o tym co nowego szykuje na jesienny sezon Skarbnica Narodowa www.skarbnicanarodowa.pl
 Zapraszam do lektury,
Adam
Zieliński

Komentarze (0)
Książki nie monety, ale też się dobrze sprzedają
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

06.07.2010

W 2008 roku pierwodruk dzieła Mikołaja Kopernika w Nowym Jorku sprzedano za ok. 2 miliony dolarów. To stanowi równowartość rocznych obrotów całego polskiego rynku aukcyjnego zabytkowej. Czy nasz rynek się rozwinie? Na Zachodzie fundusze inwestycyjne powszechnie lokują środki na rynku bibliofilskim. U nas nastąpi to samo. Rynek bibliofilski się rozwinie, gdy instytucje te wejdą do gry. Długoterminowa inwestycja ma szansę powodzenia, bo nigdy nie przybędzie wielu ciekawych listów, np. króla Stefana Batorego. 

Czy rynek bibliofilski rozwinie się tak samo dynamicznie jak rynek numizmatyczny? Trzymamy kciuki!

Pozdrawiam,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Vancouver 2010 – olimipada na monetach
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

23.02.2010

16.02.2010 w Europejskim Centrum Pieniądza w Bydgoszczy, należącym do Muzeum Okręgowego im. L. Wyczółkowskiego, odbyła się spotkanie z okazji trwających Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Vancouver 2010 www.vancouver2010.com

Wygłoszono dwa referaty połączone z pokazem slajdów.
Grzegorz Hinz z Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy omówił wszystkie monety dotyczące tematyki zimowych igrzysk wyemitowane w Polsce.
www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monety/monety_okolicznosciowe/2010.html

Drugi referat: Olimpijskie monety Kanady − gospodarza XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich wygłosił Wiesław Kopicki ze Skarbnicy Narodowej.

Prelekcja połączona była z wystawą kanadyjskich monet olimpijskich znajdujących się w ofercie Skarbnicy Narodowej. Sesja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Kierowniczka Działu Numizmatycznego, pani Irena Borowczak dziękując prelegentom wyraziła nadzieję, że współpraca ze Skarbnicą Narodową i NBP w popularyzacji numizmatyki będzie kontynuowana. Wiesław Kopicki zapewnił o tym, że jednym z celów działalności Skarbnicy Narodowej jest poszerzanie wiedzy o monetach, także bydgoskie Muzeum zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie.

Komentarze (0)