Cena złota w 2012
 Oceń wpis
   

Witajcie

Ostatnio w prasie pojawiły się najróżniejszego typu spekulacje jaka będzie średnia cena złota w 2012. Ewidentie autorzy tych artykułów więdzą coś czego nie znają nawet eksperci..

Pamiętajmy, że w czasach niestabilnych, historycznie uciekamy do pewnych i gwarantowanych form inwestowania. Złoto jest za takie uważane.

Natomiast, zastanawiając się nad tym przez chwilę, to właściwie dlaczego tak jest? Przecież to nadal tylko kwestia umowna. Złoto nie jest nam niezbędne do codziennego życia (oprócz funkcji zdobniczej), a więc popyt na nie jest tak naprawdę czystą spekulacją. A co za tym idzie, cena jest także niestety umowna...

Uważam, że obecna, astronomiczna cena, jest tylko bańką, która lada chwilę pryśnie...

A więc - uwaga na cenę złota wtym roku!

Adam Zieliński
www.skarbnicanarodowa.pl

 

Komentarze (1)
Cena złota - co oznacza?
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

26.10.2010

Witajcie,

Sporo osób ostatnimi czasy ekscytuje się rosnącą ciągle ceną złota. Oczywiście wygląda to dosyć spektakularnie denominowane w USD, ale jest to po części wypadkowa świadomej dewaluacji dolara przez Rząd USA. Cena w EURO wzrasta ale nie jest to już tak fantastyczny “wynik”.

Skarbnica Narodowa (www.skarbnicanarodowa.pl) posiada oczywiście w swojej ofercie złote monety kolekcjonerskie. Monety te są dostępne od wielu lat i cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród szerokiego grona kolekcjonerów.

Pozdrawiam serdecznie,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Czy system Bretton Woods powinien powrócić?
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

03.08.2010

W dawnych, dobrych czasach (przed 1973 kiedy to updadł system Bretton Woods) każdego dnia wiadomo było ile kosztuje uncja złota. Było to ustalone na poziomie USD 35 za uncję po dewaluacji dolara z lat 30 XX wieku (zmiana z USD 20.67 na USD 35 za uncję). Tuż przed upadkiem cena złota została „podniesiona” do USD 42.22 lub jak kto woli dolar został zdeprecjonowany. Po „uwolnieniu” ceny złota w 1973 jego cena wzrosła gwałtownie dochodząc do poziomu USD 850 za uncję w 1980 r. I to jest ciekawostka – czy złoto podrożało czy też wiara w amerykańską walutę osłabła i dolar został zdeprecjonowany o 90%?Czy dzisiejsza cena złota USD 1188 (dane z 3.08.2010) za uncję ma tak naprawdę cokolwiek wspólnego z wartością kruszczu, który wycenia, lub wiarą w gospodarkę USA? 

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Automat ze złotem…
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

18.05.2010

Zamiast Coli czy butelki wody, kupujesz złoto.

Jako pierwszy na świecie, nowy rodzaj automatu wstawił luksusowy hotel Emirates Palace w Abu Dhabi.

Maszyna monitoruje cenę złota danego dnia i aktualizuje i w zamian za gotówkę wydaje małe sztabki o wadze do 10 gramów lub specjalne unikatowe złote monety.

Do tej pory klienci mogli zakupić złoto tylko w prototypowym automacie na lotnisku we Frankfurcie w czerwcu 2009 roku. Wtedy, mieli do wyboru 1 gramową płytkę o wartości 30 euro, 10 gramową sztabkę za 245 euro oraz złote monety.

Czy automat przyjmie się? Jeżeli cena złota będzie rosnąć tak jak do tej pory, wróżę temu rozwiązaniu złotą przyszłość :-)

Oczywiście w Polsce złote monety dostępne są w Skarbnicy Narodowej www.skarbnicanarodowa.pl

Pozdrowienia,

Adam Zieliński

Komentarze (0)
Złoto bije rekordy…
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

18.05.2010

Cena złota przekroczyła dzisiaj EUR 1000 za uncję.
Jest to nowy rekord… Gdzie znajduje się górna granica?
 Czekamy…
W Skarbnicy Narodowej dostępne są nowe złote monety - zapraszam (www.skarbnicanarodowa.pl )
Adam Zieliński

Komentarze (0)
Czy cena złota będzie rosnąć?
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

06.05.2010

Kilka dni temu złoto osiągnęło swoją historyczną wartość.
Cena nadal podawana jest USD i dzisiaj wyniosła USD1165 lub EUR 902.1. 
We wtorek wyniosła przez chwilę EUR 902.2. tym samym ustanawiając rekord.
 
Każdy oczywiście zadaje sobie pytanie – gdzie jest granica? Gdzie jest ten górny pułap rozsądku?

Adam Zieliński
Skarbnica Narodowa

Komentarze (0)
Koniec spekulacji złotem?
 Oceń wpis
   

tekst archiwalny

06.04.2010

Witajcie

Wygląda na to, że kończy się powoli okres spekulacyjnego wzrostu cen złota. Stabilizacja dolara amerykańskiego oraz popytu na złoto w przemyśle powodują iż ceny tego kruszcu są od jakiegoś czasu na podobnym poziomie.Co to może oznaczać dla kolekcjonerów monet. Wydaje mi się, że to dobra wiadomość.
Musimy pamiętać, że prawdziwa wartość kolekcjonerska monety nie ma praktycznie nic wspólnego z kruszcem, z którego została ona wykonana. Pozdrowienia, Adam Zieliński

Komentarze (0)