Beijing Coin Expo 2014 za nami
 Oceń wpis
   

Wielka uczta numizmatyczna czekała na wszystkich kolekcjonerów, którzy między  24. a 26. października 2014 roku pojawili się na Beijing International Coins Exposition. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również reprezentacji Skarbnicy Narodowej. Wśród wielu imponujących egzemplarzy mogłem podziwiać premierową kolekcję cennych chińskich monet bulionowych z serii Panda 2015.

Debiutująca seria Panda 2015 składa się z siedmiu złotych i trzech srebrnych monet, każda z nich jest legalnym środkiem płatniczym w Chińskiej Republice Ludowej. Kolekcja monet z wizerunkiem pandy emitowana jest od 1982 i co roku cieszy się niegasnącą popularnością. Na awersie przedstawiony jest wizerunek pandy, który zmienia się każdorazowo podczas kolejnej emisji. Z kolei na rewersie zwizualizowana została Świątynia Nieba Tian Tan w Pekinie.

Beijing International Coins Exposition  było dla mnie okazją do zapoznania się z najnowszymi trendami numizmatycznymi z całego świata. Mimo trudnej sytuacji politycznej, wydarzenie zgromadziło wielu pasjonatów.

Komentarze (1)
Gorączka złota warta 400 tysięcy... Master Coin Conference 2015