Kolejna edycja World Fair of Money za nami
 Oceń wpis
   

 Między 11 a 15 sierpnia uczestniczyłem w jednej z największych i najbardziej oczekiwanych imprez numizmatycznych na świecie. Oczywiście mowa tu o ANA World Fair of Money 2015, które zaskakuje zwiedzających każdego dnia i na każdym kroku nie tylko dzięki zapierającym dech w piersiach premierom, ale także poprzez organizację wydarzenia na imponującym, światowym poziomie. Przez pięć dni pobytu w Chicago mogłem podziwiać najcenniejsze i najrzadsze numizmaty, a także spotkać ludzi dzielących ze mną zamiłowanie do numizmatyki.

Skarbnica Narodowa World Money Fair

Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że sensem kultywowania niemal każdej pasji jest nieustanna ciekawość świata. To właśnie ona jest motorem, który napędza dalsze poszukiwania i zachęca do starań o wzbogacanie swoich zbiorów. Ludzie ciekawi z natury nie potrafią stać w miejscu i dlatego wyznaczają sobie ponadprzeciętne cele, takie jak np.: zdobywanie coraz to rzadszych i ciekawszych numizmatów. Właśnie takich ludzi miałem okazję spotkać podczas kolejnej edycji World Fair of Money w Chicago. Wspólnie mogliśmy podziwiać interesujące premiery, zaprezentowane przez mennice i kolekcjonerów z całego świata.

Skarbnica Narodowa targi numizmatyczne

 

Uwagę zwiedzających zdobyła przede wszystkim jedna pozycja limitowana edycja srebrnego liścia klonowego, oficjalny numizmat tegorocznego World Fair of Money. Zarówno na awersie jak i rewersie numizmatu został przedstawiony fiołek roślina symbolizująca stan Illnois, w którym usytuowane jest Chicago. Moneta została wybita w ilości zaledwie 5000 sztuk i błyskawicznie wyprzedana. To jednak tylko i aż wisienka na torcie niezliczonych pozycji, które zachwyciły mnie w tych dniach.

 

Uczestnicząc w takich wydarzeniach Skarbnica Narodowa czerpie inspiracje dla kolejnych kolekcji. Mam nadzieję, że dzięki temu każdy zaciekawiony światem pasjonat znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie coś co sprawi, że jego kolekcja wzbogaci się o bezcenny element. 

 

Komentarze (0)
Nazistowskie złoto ujrzało... Skarbnica Narodowa na...