Skarbnica Narodowa na World Fair Money w Berlinie
 Oceń wpis
   

Za nami wielkie numizmatyczne wydarzenie tego roku! W miniony weekend 3.02-05.02.2016 byliśmy na targach World Money Fair w Berlinie. Największym zainteresowaniem cieszył się jubileuszowy Krugerrand jedna z najbardziej znanych monet bulionowych na świecie. Nie zabrakło także wielu innych premierowych egzemplarzy monet, medali i banknotów od wystawców z najdalszych zakątków globu.

 Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin

Jak co roku targi w Berlinie zgromadziły tłumy zwiedzających do Estrel Convention Center przybyło około 50 przedstawicieli mennic, setki wystawców oraz tysiące zwiedzających z całego świata. Każda edycja targów jest dla nas pasjonatów numizmatyki niepowtarzalną okazją do wymiany informacji na temat najnowszych trendów i rozwiązań technologicznych. Podczas World Money Fair kolekcjonerzy, inwestorzy i dystrybutorzy metali szlachetnych z całego świata mogą dowiedzieć się, czym żyje numizmatyczny świat.

Skarbnica Narodowa World Money Fair Berlin

 

 

Niezmiernie się cieszę, że mogliśmy być częścią tak imponującego przedsięwzięcia. Gościem honorowym 46. edycji World Money Fair była Republika Południowej Afryki. Wszystko z powodu 50. rocznicy emisji pierwszego Krugerranda wyemitowanego po raz pierwszy w 1967 roku. O niezwykłej wartości tej monety świadczy także fakt, że jest to jeden z najpopularniejszych produktów eksportowych Afryki. Co ciekawe, chociaż te monety są legalnym środkiem płatniczym w RPA, to nie posiadają wartości nominalnej ich wartość określana jest na podstawie ilości zawartego w nich złota.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Adam Zieliński

 

Komentarze (0)
Po raz pierwszy w historii... „Bitwy Polskiego...